+48 663-739-387 / 691-850-059 ksdragon.tychy@gmail.com

O Klubie

Klub Sportowy DRAGON powstał w celu propagowania zdrowego stylu życia. Nasze działania polegają na prowadzeniu zajęć rekreacyjnych z zakresu Tai Chi dla osób dorosłych jak i starszych. Podczas zajęć kładziemy nacisk na potrzebę uprawiania aktywności fizycznej w celu poprawy lub utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.

W dzisiejszych czasach postęp techniki ułatwia człowiekowi życie i czyni je bardziej wydajnym. Prowadzimy wygodny i komfortowy tryb życia, stronimy od sportu i rekreacji ruchowej, a w ich miejscu pojawia się bierna rozrywka. Niestety są to przyczyny wielu nieprawidłowości rozwojowych, zwiększonej podatności na zachorowania, wady postawy, nerwice, otyłość, zaburzenia snu, niewydolności mięśniowej, cukrzycy, choroby krążenia i wielu innych tzw. ”chorób cywilizacyjnych”. Ponadto niedobór ruchu przyspiesza procesy starzenia się, upośledza czynności narządów, zmniejsza wydolność i sprawność fizyczną.

Podejmowanie systematycznych wysiłków fizycznych, wyczynowo czy też rekreacyjnie, prowadzi do wielu zmian w organizmie. Zmiany te w dużym stopniu zależą od rodzaju wysiłku fizycznego i jego intensywności. Aktywność fizyczna jest niezbędna człowiekowi na każdym etapie jego życia i w każdej grupie wiekowej. Znaczenie ruchu zmienia się i ewoluuje wraz z wiekiem człowieka, zawsze jednak pozostaje jednym z głównych czynników warunkujących pole zdrowia.

„Należy pamiętać, że ćwiczenia fizyczne mogą być doskonałym lekiem, działającym nawet wtedy, gdy farmakoterapia okazuje się nieskuteczna. Jednak ruch jako środek leczniczy musi być bardzo starannie dobrany i dawkowany – w przeciwnym razie nie spełni on swojej funkcji terapeutycznej”.

Prof. W. Winiarski

KADRA INSTRUKTORSKA