+48 663-739-387 ksdragon.tychy@gmail.com
Zapraszamy na bezpłatne treningi Tai Chi online!

O Klubie

Klub Sportowy DRAGON powstał w celu propagowania zdrowego stylu życia. Nasze działania polegają na prowadzeniu zajęć rekreacyjnych z zakresu Tai Chi dla osób dorosłych jak i starszych. Podczas treningu kładziemy nacisk na potrzebę uprawiania aktywności fizycznej w celu poprawy lub utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.

W dzisiejszych czasach postęp techniki ułatwia człowiekowi życie i czyni je bardziej wydajnym. Prowadzimy wygodny i komfortowy tryb życia, stronimy od sportu i rekreacji ruchowej, a w ich miejscu pojawia się bierna rozrywka. Niestety są to przyczyny wielu nieprawidłowości rozwojowych, zwiększonej podatności na zachorowania, wady postawy, nerwice, otyłość, zaburzenia snu, niewydolności mięśniowej, cukrzycy, choroby krążenia i wielu innych tzw. ”chorób cywilizacyjnych”. Ponadto niedobór ruchu przyspiesza procesy starzenia się, upośledza czynności narządów, zmniejsza wydolność i sprawność fizyczną.

Podejmowanie systematycznych wysiłków fizycznych, wyczynowo czy też rekreacyjnie, prowadzi do wielu zmian w organizmie. Zmiany te w dużym stopniu zależą od rodzaju wysiłku fizycznego i jego intensywności. Aktywność fizyczna jest niezbędna człowiekowi na każdym etapie jego życia i w każdej grupie wiekowej. Znaczenie ruchu zmienia się i ewoluuje wraz z wiekiem człowieka, zawsze jednak pozostaje jednym z głównych czynników warunkujących pole zdrowia.

Zajęcia Tai Chi prowadzimy w woj. śląskim: Tychy, Bielsko-Biała, Goczałkowice Zdrój. Do każdej z grup dołączyć można w dowolnym okresie, w tym celu prosimy o kontakt.