Badania naukowe – ankieta

Chciałbym zachęcić do pomocy przy przeprowadzeniu badań na temat wpływu regularnego treningu Tai Chi na pracę naszego serca.

Regularnie podejmowana aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasz organizm, uważa się nawet, że jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wzmacniania i poprawy zdrowia. Według wielu badań, już 10 minut nieprzerwanego wysiłku fizycznego pozytywnie oddziałuje na pracę wielu układów w naszym ciele. Dużo dobrego słyszy się o treningach aerobowych, a ostatnio coraz większą uwagę skupia się również na ćwiczeniach siłowych. Gdzie w tej klasyfikacji odnajdziemy Tai Chi? Bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy też podnoszenie ciężarów powodują zwiększenie ciśnienia krwi i zmuszają nas do intensywnego wysiłku. Zupełnym przeciwieństwem wydaje się być starodawna chińska sztuka walki, czy mimo tego regularny trening Tai Chi może przynieść podobne efekty?

Badania skierowane są do osób w każdym wieku regularnie trenujących Tai Chi lub podejmujących inną aktywność fizyczną bądź osób, które nie przepadają za ćwiczeniami fizycznymi.

Poniższa ankieta jest anonimowa, a jej wyniki publikowane będą zbiorczo. Na naszych zajęciach dostępna będzie również wersja „papierowa”. Wypełniony kwestionariusz proszę przesłać na adres: bartoszrdz@gmail.com bądź oddać na zajęciach.

ANKIETĘ POBRAĆ MOŻNA TUTAJ (PDF)!

ANKIETA W WERSJI WORD

 

Z góry bardzo dziękuję!
Bartosz Rdzanek
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach