JAKOŚĆ ŻYCIA & JOGA I SZTUKI WALKI

W dniach 30.11-01.12.2017 odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Jakość Życia & Joga i Sztuki Walki”. Wśród prelegentów z Polski jak i zagranicy znalazło się również miejsce dla nas. Przedstawiliśmy referat „Korzyści zdrowotne treningu tai chi chuan, przegląd literatury w latach 2011-2017”. Jak wskazuje temat, praca opierała się na przeglądzie literatury naukowej, w której wykorzystano autorskie badania, pod uwagę brano jedynie publikacje, w których autorzy nie łączyli tai chi z inną formą aktywności.

Dodatkowo opublikowaliśmy wstępne pilotażowe badania analizy składu ciała po 5 tygodniowej interwencji ćwiczeń w naszym klubie. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział w eksperymencie i mamy nadzieję, że sami również na tym  skorzystaliście.

Tai chi zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, dzięki swojej przystępności – ćwiczyć może praktycznie każdy i wszędzie, bez specjalistycznego sprzętu, a kolejne naukowe badania potwierdzają jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie!

Więcej o konferencji przeczytać można tutaj >> JAKOŚĆ ŻYCIA & JOGA I SZTUKI WALKI