Treningi online – pytania i odpowiedzi

Zajęcia online cieszą się dużą popularnością, w każdym z trzech ostatnich treningów uczestniczyło około 19 osób. W związku z tym na naszej skrzynce mailowej pojawiają się różne pytania. Poniżej przedstawiamy kilka z nich wraz z odpowiedziami. Jeśli Wam również coś nie daje spokoju, prześlijcie nam wiadomość mailową. Postaramy się aktualizować poniższą bazę pytań i odpowiedzi!

Tymczasem zapraszamy na kolejne spotkanie Tai Chi online już w najbliższy czwartek (14.05.2020) o godz. 18.00. Jeśli jeszcze nie otrzymałeś/otrzymałaś zaproszenia do treningu, prześlij nam swój adres mailowy!

Zajęcia Tai Chi online pytania i odpowiedzi

Zajęcia online odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Planujemy prowadzenie tego typu treningów do czasu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronowirusa i możliwością organizowania spotkań w grupach.

Wystarczy, że na nasz adres mailowy prześlesz wiadomość o chęci uczestnictwa w zajęciach, w odpowiedzi otrzymasz link z zaproszeniem do treningu.

Treningi online są całkowicie bezpłatne. Udział jest dobrowolny, a dołączyć do zajęć może każdy. Zachęcamy do zapraszania swoich bliskich i znajomych.

Zdecydowanie chęci poruszania się, zadbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Ze strony technicznej wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. Nie potrzebujesz mikrofonu czy kamerki, ale jeśli ją posiadasz będzie nam miło zobaczyć Cię na naszym monitorze. Podczas treningów prosimy o wyłączenie mikrofonów.

Staramy się zorganizować tak trening, by wszystkie ćwiczenia wykonać w miejscu lub na jak najmniejszej powierzchni.

Oczywiście! Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę spróbować i tych, którzy już dawno przekonali się do regularnych treningów. Co prawda początki zwykle są trudniejsze, jednak staramy się pokazać ćwiczenia z przodu jaki tyłem do kamery. Pamiętajcie żeby wszystkie ćwiczenia wykonywać w ramach własnych możliwości. Zawsze też jesteśmy do Waszej dyspozycji na naszym profilu na Facebook’u oraz pod adresem mailowym!

Zajęcia trwają około 40 minut. Zwykle rozpoczynamy krótką rozgrzewką i rozciąganiem. Następnie kilka ćwiczeń na wyrównanie oddechu i przygotowanie do sekwencji. Aktualnie wykonujemy dwie sekwencje: „Tai Chi Yang 10 form” oraz „Bafa Wubu”. Obie formy nie wymagają dużej ilości miejsca, dlatego idealnie nadają się do ćwiczeń w domu.

Nie nagrywamy treningów i nie udostępniamy ich w żadnym miejscu w sieci. Wszystkie zajęcia prowadzone są „na żywo”.

Rozgrzewka powinna być częścią każdego treningu, ma za zadanie przygotować organizm do wysiłku. Ze względu na ograniczony czas spotkania online zaproponujemy nieco skróconą wersję kilku ćwiczeń, dzięki którym swobodniej i bezpieczniej poczujemy się podczas części głównej zajęć.

Treningi online / w domu wymagają małej przestrzeni, nie każdy dysponuje salą gimnastyczną lub wielkim ogrodem. Dlatego proponujemy dwie sekwencje, które wykonamy niemal w miejscu: „Tai Chi Yang 10 form” oraz „Bafa Wubu”. Obie formy znaleźć można w wyszukiwarkach internetowych.